piątek, 2 kwietnia 2010

O projekcie

Projekt przewiduje realizację cyklicznych spotkań z teatrem dla dzieci najmłodszych (do 6 roku życia) i ich opiekunów. Skierowany jest do mieszkańców małych miejscowości (poniżej 10 tys. mieszkańców). Obejmuje 6 wybranych ośrodków Województwa wielkopolskiego, pozbawionych teatrów i centrów kultury (tzw. daleko od szosy).
W każdej z miejscowości zostaną zaprezentowane 3 profesjonalne spektakle teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego Blum z Poznania - profesjonalnego teatru specjalizującego się w przedstawieniach dla młodych widzów (nagradzanego i wyróżnianego m.in. na festiwalach w Warszawie – Korczak 2007, Bolonii czy Lizbonie: „Co To?”, „Pudełko”, „Śpiewanki” lub „Słoń”). Specjaliści poprowadzą także 3 cykle warsztatów teatralno-integracyjnych połączonych ze spektaklami.
W każdej z wybranych miejscowości projektem objęta jest jedna grupa dzieci (ok. 30) i ich opiekunowie. Hasło projektu brzmi: „Mama, tata i ja” i ważnym jest, aby uczestnicy przeszli przez cały cykl spotkań teatralno - warsztatowych.

Na tym blogu uczestnicy będą mogli wymieniać uwagi na temat projektu a także nurtujących ich problemów życia codziennego.

MIEJSCE DZIAŁAŃ
Miejscami realizacji projektu będą sale widowiskowe, konferencyjne, świetlice szkolne, przedszkola itp. w małych miejscowościach (poniżej 10 tys. mieszkańców) województwa wielkopolskiego o trudnym dostępie do tzw. żywej kultury, gdzie nie funkcjonuje stała scena teatralna.

CELE
Celem nadrzędnym jest rozbudzenie kreatywności wśród uczestników projektu i ich przekonania o możliwości wpływania na własne życie.
Ponadto - pogłębienie więzi rodzinnych, ożywienie kontaktów w ramach społeczności lokalnych i pobudzenie aktywności ich członków, ukazanie możliwości, jakie daje nam twórczość artystyczna Pragniemy dotrzeć z widowiskiem teatralnym do środowisk, z których dzieci nigdy nie uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym. Ukazać możliwość innego rodzaju kontaktów międzyludzkich i przeżyć artystycznych. Poprzez działania przed i po spektaklu (warsztaty integracyjne) zaproponować nie tylko atrakcyjną formę spędzenia czasu, ale również zintegrować środowisko lokalne.
Grupą docelową są rodziny z małymi dziećmi (do 6 roku życia), którym chcemy przedstawić nowatorskie na skalę naszego kraju a nagradzane na festiwalach spektakle Studia Teatralnego BLUM z Poznania przeznaczone właśnie dla tej grupy wiekowej.

2 komentarze:

 1. Jestem animatorem Grup Zabawowych w Dusznikach,
  uważam, że spektakl Teatru Blum jest idealnie dopasowany dla dzieci od roku do 3 lat, a także dzieci starszych -aczkolwiek początkujących wielbicieli teatrów!
  Więcej takich akcji w naszej gminie!
  Dla dzieci wiejskich może być to jedna z nielicznych możliwości kontaktu z PRAWDZIWĄ SZTUKĄ!

  Moja mała córeczka, ciągle pyta o Hopka i Siupka, kiedy znowu ich spotka?
  Jako mama małej Gabrysi:
  bardzo Wam dziękuję za Wasz przyjazd do naszej gminy.
  justyna wolny

  OdpowiedzUsuń
 2. serdecznie dziękujemy za przedstawiony spektakl, który zauroczył nie tylko dzieci, ale także ich rodziców, mamy nadzieje, że odwiedzą nas Państwo ponownie.
  Grupa 3-latków z Przedszkola w Wieleniu

  OdpowiedzUsuń